Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rāda saražoto

Liepājas skolēnu mācību uzņēmumi rāda saražoto

Sestdien, 2. decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 tirdzniecības centrā “Ostmala” notika reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus ”Ziemassvētkus gaidot”, kurā ar saviem ražojumiem piedalījās 26 skolēnu uzņēmumi, kuri piedāvāja dažādas oriģinālas un interesantas lietas ne tikai svētku dāvanām, bet arī ikdienai.


SMU gadatirgū ”Cits Bazārs” viskuplāk bija pārstāvēta DALP 5. vidusskola ar septiņiem uzņēmumiem, Liepājas Raiņa 6. vidusskola (4), Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola (4). Jau otro gadu SMU gadatirgū piedalījās arī Krotes Kronvalda Ata pamatskola ar diviem uzņēmumiem. Gadatirgi ir lieliska iespēja skolēniem gūt vērtīgu mācību, kā tirgoties un idejas, kā uzlabot savu piedāvājumu.
Produkcijas piedāvājumu klāsts papildus jau ierastajiem rokdarbiem, rotaslietām, ziepēm un tējām šogad bija īpaši plašs un interesants – stresa noņēmēji, personalizēti un apgleznoti vāciņi viedtālruņiem, leļļu drēbītes, filcēšanas tehnoloģijā izgatavotas apkakles no aitu vilnas, apgleznoti T-krekli, dekupēti māla podi telpaugiem, atbalsti telefonu lādētājiem, viegli pārvietojami infrasarkanie sildītāji, skaliņi un iekuriņi no otrreizējiem materiāliem, dažādi interjera un dizaina priekšmeti. Būs iespējams iegādāties apsveikuma kartiņas, dāvanu maisiņus, kārbiņas, aploksnes un dažādus dekorus Ziemassvētkiem.
Darbošanās SMU skolēniem ir ilglaicīgs projekts – no dibināšanas līdz uzņēmuma slēgšanai tam jānostrādā 6 līdz 8 mēnešus. Tas šodienas jauniešiem prasa lielu koncertēšanās spēju, laika plānošanu un neatlaidību.
SMU gadatirgu vērtēja komisija, kurā bija pārstāvji no "Swedbank", Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Liepājas domes Attīstības pārvaldes, kā arī uzņēmējdarbībā pazīstamas personības, piešķirot jaunajiem censoņiem savas Simpātiju balvas.
Tirdziņu rīko biznesa izglītības biedrība "Junior Achivement Latvija" sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi.

Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv