Topošie arhitekti un interjera dizaineri gūst starptautisku pieredzi

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Erasmus+ programmas īstenotā projekta "Mācies, dari, audz!" ietvaros Arhitektūras un Interjera dizaina izglītības programmu audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja doties starptautiskā mācību praksē uz Portsmutu, Lielbritānijā, kā arī uz Tartu mākslas skolu Igaunijā.


Prakse Lielbritānijā notika laika posmā no 30. oktobra līdz 10. novembrim, un jaunu pieredzi Portsmutā guva Interjera dizaina izglītības programmas 4. kursa audzēkne Amanda Kaļita un Arhitektūras izglītības programmas 4. kursa audzēknes Beatrise Zandberga un Daniela Lākute. Audzēknes praksē pavadīja divas nedēļas, kuru laikā darbojās iepriekš sagatavotā darba programmā, kas paredzēja gan praktisku apmācību, gan vizītes uzņēmumos, universitātēs un muzejos. Brīvajā laikā audzēknēm bija iepazīties ar Portsmutas pilsētu. Kā pavadošā persona līdzi devās Arhitektūras izglītības programmas un Interjera dizaina izglītības programmas metodiķis Gundars Vērpe.
“Manuprāt, šis brauciens bija izdevies un deva mums jaunu, neaizmirstamu pieredzi. Es noteikti visiem iesaku apmeklēt šo brīnišķīgo piekrastes pilsētu, kurā, ļoti iespējams, katrs otrais cilvēks ir Portsmutas universitātes students. Liels plus bija tas, ka nedēļas laikā apguvu jaunu programmu, kuru tagad varu izmantot skolā,” stāsta Beatrise.
Savukārt Tartu mākslas skolā prakse notika laika posmā no 23. oktobra līdz 3. novembrim. Pieredzi Tartu guva Interjera dizaina izglītības programmas 4. kursa audzēkne Luīze Mihailova un Arhitektūras izglītības programmas 3. kursa audzēkne Līva Blūma. Audzēknes Tartu pavadīja divas nedēļas, kuru laikā iekļāvās Tartu mākslas skolas mācību procesa ietvaros organizētajā darbnīcu nedēļā, kā arī patstāvīgi veica uzdevumus Igaunijas iespiešanas un papīra muzejā, kurā iepazina papīra liešanas un iespiešanas tehnoloģijas, veidoja linogriezumus, izmantojot pašu veidotās skices no dabas muzeja, kā arī "pop-up" kartiņas no papīra par godu Tartu arhitektūrai. Brīvajā laikā iepazina Igaunijas Nacionālā muzeja ēku un apjomīgās ekspozīcijas, Mākslas muzeju, arī AHHAA zinātnes centru.
Kā pavadošā persona līdzi devās radošais direktors mākslas izglītības programmām Ivars Pilips-Matisons. Projekta “Mācies, dari, audz!” (Nr. 2017-1-LV01-KA102-035248) ietvaros personāla mobilitātē uz Tartu mākslas skolu no 23. oktobra līdz 2017. gada 27. oktobrim devās arī Interjera dizaina izglītības programmas pedagogs Renāte Vīksna un Mākslas izglītības programmas metodiķe Dace Jegorova-Strazdiņa.

Informāciju sagatavoja:
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv