Liepājas domē atklās fotoizstādi “Dzirksteļu stihija”

Liepājas domē atklās fotoizstādi “Dzirksteļu stihija”

Piektdien, 9. februārī, pulksten 16 Liepājas pilsētas domē tiks atklāta Liepājas Bērnu un jaunatnes centra fotopulciņa dalībnieku fotoizstāde “Dzirksteļu stihija”, informē fotopulciņa vadītājs Ruslans Šuļga.Fotopulciņa dalībnieki, veidojot izstādes darbus, izmēģināja savus spēkus, bildējot steel wool (tērauda vilnas) tehnikā, kas pēdējo gadu laikā ieguvusi popularitāti visā pasaulē. Darbi radīti vairākos plenēros, jo, lai uzņemtu foto šajā tehnikā, tas jādara tumšajā diennakts laikā.

“Steel wool” tehnika ir zīmēšana ar gaismu, kur gaismas avots ir aizdedzinātas tērauda vilnas dzirksteles. Šajā tehnikā darinātie fotoattēli fiksē kustību, ko iepriekš nevar paredzēt, līdz ar to katrs fotoattēls ir unikāls un neatkārtojams, jo degošā tērauda vilna rada lielu daudzumu dzirksteļu un rezultātā dod māksliniecisku efektu. Izstādes darbi uzņemti Liepājā.

„Katrs kadrs ir unikāls, jo iepriekš nevar prognozēt, kā izskatīsies gala rezultāts - to ietekmē vairāki faktori, piemēram, vēja ātrums, virziens un dzirksteļu daudzums. Katra fotoattēla uzņemšana ir komandas darbs, jo, lai uzņemtu veiksmīgu foto, jāsadarbojas vairākiem dalībniekiem, katram veicot kādu uzdevumu,” stāsta fotopulciņa vadītājs R. Šuļga.

Fotoizstādes darbu tapšanā piedalījušies sekojoši fotopulciņa dalībnieki: Monika Varakušina, Jāna Garkāja, Jeļizaveta Borodina, Reinis Pāvils, Līza Krupska, Helvijs Deģis, Darja Fiļipova, Sandis Roze, Aiga Veisa, Agate Sproģe un pats fotopulciņa vadītājs Ruslans Šuļga.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv