Liepājas izglītības iestādēs notiek Radošuma dienas

Liepājas izglītības iestādēs notiek Radošuma dienas

No 2. līdz 9. martam Liepājas izglītības iestādēs risinās Radošuma dienas “Liepāja – Latvijas simtgades līkločos”, kas šogad veltītas Latvijas simtgadei un Liepājas pilsētas dzimšanas dienai.Radošuma dienas jau sesto gadu rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru, iesaistot vispārizglītojošās, profesionālās un pirmsskolas izglītības iestādes. Pasākuma mērķis ir stiprināt saiti starp radošumu un izglītību, veicināt jaunu radošo iniciatīvu veidošanos.

Radošuma dienu ietvaros notiek dažādas aktivitātes: ”Citāda mācību diena”, orientēšanās sacensības pilsētā, skolēnu erudīcijas konkurss “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta” Jauniešu mājā u.c.

Citāda mācību diena notiek katrā skolā un bērnudārzā, pavadot vienu dienu radošā un atraktīvā veidā – ar darbnīcām, savādākām mācību stundām, spēlēm, tikšanām.
Citādas pulciņu nodarbības notiek arī BJC struktūrvienībā “Vaduguns” – “Citādā veidošana” keramikas pulciņā, “Citāda aušana ar dziedāšanu” utt.
1.-4.klašu skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes piedalās akcijā “Iepazīsti Liepāju!”, bērniem kopā ar skolotājām apmeklējot dažādas vietas savā tuvākajā apkaimē un pēc tam veidojot kopīgu iespaidu grāmatu “Iepazīsti Liepāju”, kurā atzīmētas svarīgās un interesantās vietas mazo liepājnieku skatījumā, vēsturiski objekti Liepājā. Grāmata būs apskatāma Radošuma dienu noslēguma pasākumā.
Pirmsskolas izglītības iestādes piedalījās arī ielūgumu konkursā “Es esmu Latvija!” , lai izveidotu skaistākos ielūgumus uz pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu koncertu “Es esmu Latvija!” šoruden koncertzālē “Lielais dzintars”. Arī ielūgumi apskatāmi izstādē BJC sturktūrvienībā “Vaduguns”.
7. martā plkst. 14.30 erudītu konkursā “Liepāja- Latvijas galvaspilsēta” Jauniešu mājā tiksies 8.-9.klašu skolēnu komandas, lai sacenstos zināšanās, veiktu praktiskus un radošus uzdevumus. Komandas dosies orientēšanās sacensībās Vecliepājas ielās, meklējot atbildes uz foto-jautājumiem par nozīmīgām vietām Latvijas vēsturē laika posmā no 1919.gada 7.janvāra līdz 7.jūlijam, kad Liepāja bija Latvijas galvaspilsēta.

Savukārt 6. un 7. klašu un 10.-11. klašu skolēni 7. martā plkst. 13.00 dosies orientēšanās sacensībās “Liepāja – Latvijas simtgades līkločos”, uzsākot savu maršrutu no J.Čakstes 10. vidusskolas un Liepājas cietuma.
8. martā BJC struktūrvienībā “Laumiņa” plānota nodarbība “Būšu programmētājs” 5.-7. klašu skolēniem. Nodarbības mērķis ir izstrādāt savu pirmo mobilo lietotni un izveidot spēli datorā, kas palīdzēs saprast, cik aizraujoša ir programmētāja profesija.
2. martā “Laumiņā” jau notika Tehniskās jaunrades diena – konkurss 7.-9. klašu skolēniem, kur tika būvēti spageti tilti, konstruēti auto modeļi un koka laivas, testējot praktiski to stiprību un izturību. Nodarbības noslēdzās ar pašu gatavotu “tehnisko sviestmaižu” degustāciju.
Radošuma nedēļas noslēgumā aktīvākās izglītības iestādes tiks apbalvotas ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes pateicības rakstiem.
9.03. 13.30 Radošuma nedēļas “Liepāja – Latvijas simtgades līkločos” noslēguma pasākums LBJC "Vadugunīs" 9. martā plkst. 13.30.
Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv