Sacenšas zināšanās par Liepājas un Latvijas vēsturi

7. marta pēcpusdienā Jauniešu mājā Rdošuma dienu ietvaros notika 8.-9.klašu erudīcijas konkurss "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta".Konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem, veicot gan teorētiskus un radošus, gan praktiskus uzdevumus, kā arī jāorientējas Vecliepājas ielās, meklējot atbildes uz jautājumiem un foto-jautājumiem. 


"Ja mēs kaut ko nezinām, konkursa laikā varam to noskaidrot," optimistiski spriež metodiķe. Desmit Liepājas skolu komandas sacentās par erudītākās komandas titulu, pārbaudot zināšanas par notikumiem, personībām un vietām, kas atspoguļo Liepājas nozīmīgo vietu Latvijas vēsturē laika posmā no 1919.gada 7.janvāra līdz 7.jūlijam.

Vispirms tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par dažādiem notikumiem, kas bija jāsarindo hronoloģiskā secībā. Pēc tam jauniešiem tika uzdoti jautājumi par Latvijas Pagaidu valdību, Liepājas valdes namu, prezidentu Kārli Ulmani, pulkvedi Oskaru Kalpaku, kuģi "Saratova" un citiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem un tēmām.
Skolēni bija gatavojušies dažādi – kāds cītīgi koncentrējās uzdevumiem, prātā pārcilājot iepriekš apgūtos vēstures faktus, cits vairāk paļāvās uz intuīciju un konkursu uztvēra par veidu, kā ar draugiem labi pavadīt laiku.
J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas komanda "Līvi" par visgrūtāko atzina uzdevumu notikumus sarindot hronoloģiskā secībā. "Tajā pareizi atbildējām uz pusi no jautājumiem, vairāk balstījāmies uz intuīciju. Bet otrajā uzdevumā atbildēt uz jautājumiem jau bija vieglāk."
"Līvi" atzīst, ka iepriekš konkursam gatavojušies – ar skolotāju apsprieduši iespējamās tēmas un atsvaidzinājuši iepriekš gūtās zināšanas.
Kopā ar skolēniem uz konkursu ieradās arī skolotāji, kas, protams, nedrīkstēja būt kopā ar komandām, taču tas netraucēja viņiem pašiem pārspriest atbildes uz jautājumiem.
10.vidusskolas direktora vietniece Selga Veita atzina, ka nespēj mierīgi nosēdēt un noskatīties – viņa pati labprāt piedalītos kopā ar jauniešiem.
"Paši skolēni domā, ka sniegums ir labs. Viņi tomēr skolā par to visu ir mācījušies un atcerējās stundās apspriestās tēmas. Protams, nav viegli sagatavoties, jo nevar jau zināt, par ko tieši būs jautājumi."
Viņa piedāvājusi piedalīties skolēniem, kuriem interesē šādi konkursi, kas arī piekrituši, kaut arī bijuši dažādu klašu audzēkņi. "Visi bija ļoti atsaucīgi un vēlējās piedalīties," priecājas Selga: "Arī skolā katru gadu mēs rīkojam šāda veida pasākumus, lai jaunieši iepazītos ar savu pilsētu un ar to lepotos.
Pēc teorētiskās daļas skolēni saņēma kartes ar iezīmētu maršrutu, kur meklēt objektus. Marina Vikaine skolēniem deva mājienu: "Ja uzmanīgi būsiet sekojuši līdzi iepriekš uzdotajiem jautājumiem, objektus veiksmīgi atradīsiet!"
Kad orientēšanās uzdevums tika saņemts, komandas lika lietā iepriekš izplānotās stratēģijas – citi vispirms apskatīja karti, izlēma kā rīkoties, taču citi uzreiz skrēja, cerot objektus atrast tāpat.
Rezultāti:
1.vieta Liepājas Raiņa 6.vidusskola 9.c klases komanda "Dzelzs lēdija"
2.vieta Liepājas 8.vidusskolas 9.a klases komanda "Jūras skartie"
3.vieta Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 9.klases komanda "Vēja rūdītie"
liepajniekiem.lv 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv