Tu esi Latvija!

Tu esi Latvija!

Liepājas A.Puškina 2.vidusskola atsaucās aicinājumam piedalīties Latviešu biedrību savienības organizētajā mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursā "Es runāju latviski". Šajā mācību gadā tas veltīts Latvijas simtgadei un tā moto ir "Tu esi Latvija".

Projekta mērķis ir veicināt mazākumtautību skolēnu un viņu ģimeņu integrāciju Latvijas sabiedrībā, sekmēt vienotas vēstures izpratnes veidošanos, palielināt interesi par latviešu kultūru un literatūru, izkopt skolēnos valstisko identitāti, attīstīt un pilnveidot cittautiešu latviešu valodas prasmi
Konkursa 1. kārtā visās 1.-12. klašu grupās katrs skolēns bija sagatavojis vai nu vienu dzejoli, vai prozas fragmentu.
Bija iesaistīti maksimāli daudz skolēnu un viņiem dota iespēja tuvāk iepazīt latviešu literatūru. Skolas latviešu valodas skolotāji ar sirdi un dvēseli gatavojās , lai tikšanās brīdis ar Latviju u un dzeju būtu emocionāls.
Liepājas jubilejas priekšvakarā četrās vecuma grupās ar 37 dalībniekiem notika konkursa 2.kārta. Izskanēja sirsnīgi vārdi Latvijai, tika paustas patiesas emocijas un lepnums par mūsu zemes dabas skaistumu, tautas stipro garu un tradīcijām.
Klausītāji bija klašu kolektīvi, pedagogi un vecāki. Žūrijas darbā piedalījās vecāki Kristīne Jablonska, Jevgēnija Poholoka, latviešu valodas skolotājas. Ar entuziasmu visu koordinēja vietnieces: divas Natālijas - Zavaruhina un Bagirova.
Skolas godu konkursa 3. kārtā 14. aprīlī Majoru vidusskolā aizstāvēs Viktorija Jurķe, Emīlija Imanova, Luīza Černikova, Arsenijs Astapovs, Milēna Kuharuka.
Prieku sagādāja arī 2. vietas ieguvēji Oļegs Poholoks, Anna Azarova, Arina Čadajeva, Vladislavs Lazdāns, Jūlija Grikete un Laima Bulle.
Konkurss sniedza pozitīvas izjūtas visiem klātesošajiem. Diplomus, pateicības un veltes saņēma gan dalībnieki, gan žūrija, gan latviešu valodas skolotājas. Ikviens varēja arī noskatīties sižetus par Liepāju un nodziedāt Liepājas himnu.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv