Frankofonijas mēnesī diskutē par franču valodas apguvi

Frankofonijas mēnesī diskutē par franču valodas apguvi

28. martā, Frankofonijas dienu ietvaros Liepājas Universitātē notika mākslinieku Širinas el Ansarī un Jasira Rami muzikālās pasakas “Pilnmēness un Mēnesspilnā neticamie piedzīvojumi” stāstījums franču valodā. Pirms pasākuma LiepU vadība tikās ar Francijas vēstniecības Latvijā atašeju franču valodas jautājumos Felīciju Lorēnu un Francijas institūta Starpnozaru projekta koordinatori Sandru Urtāni un apmainījās domām par franču valodas apguvi Latvijā un Liepājas Universitātē.


Širina el Ansarī ir stāstniece un aktrise, kura uzstājas daudzviet pasaulē, stāstiem pamatā ņemot “1001 nakts pasakas”. Māksliniece uzskata, ka pasakas līdz šim nav stāstītas tā, kā viņa tās redz un ka katra no tām slēpj kādu papildus vēstījumu, kuru vēlas nodot skatītājiem. Stāstnieces kolēģis Jasirs Rami ir lautists un komponists, kurš spēlē arābu pasaulei raksturīgu mūzikas instrumentu.
Pirms pasākuma LiepU vadība un pārstāvji tikās ar Francijas vēstniecības Latvijā atašeju franču valodas jautājumos Felīciju Lorēnu un Francijas institūta Starpnozaru projekta koordinatori Sandru Urtāni. Tikšanās laikā abas puses apmainījās domām par franču valodas apguvi Latvijā un Liepājas Universitātē, kā arī diskutēja par atbalsta iespējām šīs valodas apguvē un darba iespējām pēc valodu studiju beigām.
Uzrunājot skatītājus zālē pirms izrādes Francijas vēstniecības Latvijā atašejs franču valodas jautājumos Felīcija Lorēna atzina: “Paldies, ka uzņemat mūs pie sevis šeit Liepājas Universitātē. Mums jau ir ilglaicīga sadarbība ar Liepājas Universitāti un kopumā ar Liepājas pilsētu. Esam ļoti priecīgi, ka varam šodien pie jums atvest šo muzikālo izrādi.”


Informāciju sagatavoja:
LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste
Zane Jansone
Tālr. 29232190
e-pasts: zane.jansone@liepu.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv