Jauniešu mājā notiks pasākums par burāšanu “Sapnis par Atlantijas okeānu”

Jauniešu mājā notiks pasākums par burāšanu “Sapnis par Atlantijas okeānu”

11.aprīlī plkst.17.00 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Jauniešu māja”, Kungu ielā 24 visi interesenti aicināti uz stāstu vakaru un radošo darbnīcu "Sapnis par Atlantijas okeānu", kurā Sintija Lase stāstīs par burāšanu un tās lieliskajām iespējām, dodot iespēju uzzināt, kā tas ir - pārburāt pāri Atlantijas okeānam un kādos ceļojumos var doties ikviens!


Latvijas burāšanas mācību jahta SPANIEL aizvadītajā gadā divas reizes šķērsoja Atlantijas okeānu, izcīnot vairākas balvas regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta un vēstot pasaulei par Latvijas simtgadi.
Maršrutā no Sinešas Portugālē līdz Kanāriju salām Spānijā, tālāk uz Bermudu salām, Bostonai ASV, Pictou, Kvebekai un Halifaksai Kanādā un Havrai Francijā, un pēc tam mājup līdz Latvijai 17,06 m garā jahta SPANIEL kopumā nogāja vairāk nekā 10 500 jūras jūdzes. Jahta SPANIEL ceļojumā pavadīja gandrīz piecus mēnešus un piestāja 6 valstīs, divos kontinentos. Piedzīvojuma dažādos posmos piedalījās 55 burātāji, sastopot arī Amerikas latviešus Bermudās, Bostonā, Pictou, Kvebekā un Halifaksā.
Pateicoties Kultūrkapitāla fonda un Kvebekas pilsētas atbalstam, un ceļojuma patroneses eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem, komanda ceļojumā vēstīja pasaulei par Latvijas simtgades tuvošanos, par ko starptautiskajā regatē tika iegūtas divas Komunikācijas balvas un Draudzības trofeja.
Par ceļojumā piedzīvoto un okeānā gūtajām atziņām dalīsies viena no projekta "Sapnis par Atlantiju // Baltijas jūraszīmes" iniciatorēm - Sintija Lase.
Ieeja pasākumā bez maksas.


Informāciju sagatavoja:
Daira Knipše
Liepājas Jauniešu mājas
Projektu vadītāja
daira.knipse@liepajasbjc.lv
+371 29431835


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv