Liepājas skolēnu rokdarbu izstāde ”Šūpulis”

Liepājas skolēnu rokdarbu izstāde ”Šūpulis”

No 10. – 30.maijam Liepājas muzeja ekspozīcijas ”Liepāja okupāciju režīmos” telpās, K.Ukstiņa ielā 7/9, ir apskatāma ikgadējā Liepājas skolu apvienotā skolēnu rokdarbu izstāde ”Šūpulis”. Darbi radīti 2017./2018.mācību gada mājturības un tehnoloģiju stundās, kā arī mācību jomas rīkotajā pilsētas posma olimpiādē, kas tika organizēta sadarbībā ar PIKC Liepājas Mūzkas, mākslas un dizaina vidusskolu.

Izstādei nosaukums izvēlēts apzināti, jo tas sasaucas ar šā gada starptautiskās akcijas ”Muzeju nakts” tēmu, kas notiks 19.maijā. Skolēnu radošo darbu izstāde kļuvusi par labu tradīciju, kurā tiek izrādīti rokdarbi dažādu māksliniecisko pieeju izpildījumā – adījumi, tamborējumi, izšuvumi un pērļojumi, kā arī darbi, kas tapuši kokapstrādes un metālapstrādes tehnikā. Ikkatrs pedagogs ar radošu atbildību strādā, lai mācību process noritētu drošā un atbilstošā vidē, palīdz un veicina, lai skolēnu radītie darbi, balstītos ne tikai senajās tradīcijās, bet arī būtu inovatīvi, mūsdienīgi un praktiski. Ļoti svarīgi ir pamanīt, ieklausīties un atbalstīt jauniešus praktiskajās, teorētiskajās zināšanās un citu talantu izpausmēs. Mājturības un tehnoloģiju stundās, skolniekiem paveras unikāla iespēja izgatavot dažāda veida telpiskus priekšmetus, suvenīrus un citas ikdienā noderīgas sadzīves lietas. Darbs ar dažāda veida izejmateriāliem un izejvielām attīsta ikkatra bērna pasaules izzināšanas motoriku. Noteikti, jādod bērniem iespēja izpausties kreatīvi un atbilstoši individuālai pieejai! Visi pilsētas iedzīvotāji, skolēnu ģimenes un pilsētas viesi ir laipni lūgti vērtēt, priecāties par košumu un radošumu, kuru radījusi mūsu jaunā paaudze savu skolotāju pavadībā.

Jauku skatīšanos novēl Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes mājturības un tehnoloģiju metodiskās apvienības kolektīvs. 30.maijā pl.15:00 notiks izstādes laureātu apbalvošana. Liepājas muzeja, kā arī PIKC Liepājas Mūzkas, mākslas un dizaina vidusskolas kolektīvs būs sarūpējuši dāvanas labākajiem izstādes dalībniekiem.

Izstāde skatāma līdz 30.maijam. Ieeja bez maksas.


Informāciju sagatavoja:
Mājturības un tehnoloģiju metodiskās apvienības vadītājs
Jānis Rudzītis


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv