Sumina teicamniekus un valsts mācību olimpiāžu uzvarētājus

Sumina teicamniekus un valsts mācību olimpiāžu uzvarētājus

4. jūnijā, noslēdzot šo mācību gadu, atpūtas kompleksā “Libava” tika sumināti Liepājas skolu 9.-12. klašu teicamnieki, valsts mācību olimpiāžu uzvarētāji un labāko zinātniski pētniecisko darbu autori.


Apsveikumus un naudas balvas saņēma 30 gudri un talantīgi jaunieši, kuri beiguši šo mācību gadu tikai ar teicamu un izcilu vērtējumu, 13 valsts mēroga mācību olimpiāžu uzvarētāji un 10 labāko zinātniski pētniecisko darbu lasījumu autori. Tāpat tika godināti mācību izcilnieku pedagogi.
Izcilniekus sveica domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, vēlot visiem veiksmi nākamajos dzīves izaicinājumos.
“Tiekšanos pēc panākumiem sauc arī par mērķtiecību, mērķtiecīgs cilvēks nepārtraukti pilnveidojas un izkopj savas spējas, arī neveiksmes uztverot kā iespēju augt un attīstīties! Tāpēc ikvienam ir noderīgi dzīvot ar domu, ka zināt vēl nenozīmē varēt, " teica Kristīne Niedre-Lathere.

Ar improvizētu konkursu un āķīgiem jautājumiem pasākuma dalībniekus izklaidēja LTV raidījumu vadītāji Valters Krauze un Jana Duļevska, kuri dalījās pieredzē, kā dzīvē iemācīties uzstāties publikas priekšā. “Ir pat forši kaut ko nezināt, jo tas palīdz improvizēt,“ atzina Valters Krauze. Abi TV šovu varoņi atklāja savas veiksmes un arī neveiksmes ceļā uz panākumiem, uzsverot izglītības lielo nozīmi karjeras veidošanā.
Ar muzikālo priekšnesumu uzstājās Jānis Narkevics un Edgars Jānis Kārkliņš.

Valts mēroga olimpiādēs šogad 13 Liepājas skolēni ieguvuši pavisam 16 godalgotas vietas. Vairākas godalgotās vietas ieguvuši Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) - 1.vietu matemātikas valsts olimpiādē un 1.vietu informātikas valsts olimpiādē, arī atzinību fizikas valsts olimpiādē, Klaudija Grīnfelde (Liepājas Katoļu pamatskola) ieguvusi 1.vietu mūzikas valsts olimpiādē un 3. vietu latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē. Savukārt Eduards Spāģis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) ieguvis 2.vietu fizikas valsts olimpiādē un tiesības piedalīties Baltijas un Ziemeļvalstu fizikas olimpiādē. 10 skolēni bija izvirzīti apbalvošanai par ZPD lasījumiem.
Ar naudas balvām tika sveikti 9. – 12. klašu teicamnieki - pavisam 30 skolēni, kuriem vērtējums mācību gada beigās ir 9 un 10. Jau otro gadu izglītojamie naudas balvas par labām un teicamām sekmēm var saņemt reizi gadā – mācību gada noslēgumā, nevis pēc katra mācību semestra, kā tas bija iepriekš.
Visvairāk teicamnieku šogad bijis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā (6), Liepājas 8. vidusskolā (5) ; Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā un Liepājas 7. vidusskolā (4), Raiņa 6. vidusskolā un O.Kalpaka Liepājas 15. viduskolā - pa trim. Visaugstāko vidējo vērtējumu tāpat kā aizvadītajā mācību gadā saņēmis A Puškina 2. vidusskolas 10. klases skolēns Alekss Daniels Šipicins (9,93). Šogad gandrīz puse no mācību izcilniekiem pabeiguši 9. klasi, četri – 10. klasi, pieci 11. klasi, bet pārējie pēc 12. klases izlaiduma sāks savu karjeras ceļu dzīvē.
Par ieguldīto darbu izglītojamo sagatavošanā Valsts mācību priekšmetu olimpiādēm un zinātniskajiem lasījumiem tika sveikti pedagogi: Nadežda Mednis (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola), Marija Žiguna (Liepājas 7.vidusskola), Olga Maļkova ( Liepājas A. Puškina 2.vidusskola), Alla Juzefoviča, Līga Meiruška (Liepājas pilsētas 12.vidusskola), Maija Ročāne, Pāvels Jurs (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola), Inese Intenberga ( Liepājas 7.vidusskola), Daiga Saldeniece ( Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola), Elizabete Sirotina, Lilita Lepse, Sandra Šulme, Vineta Tomsone, Dzintars Tomsons , Arnolds Šablovskis, Uldis Žaimis, Gaļina Šestakova, Māris Gulbis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija).

Noslēgumā starp pasākuma laikā notikušā konkursa finālistiem tika izlozēta lielā balva – skrejritenis, kuru ieguva Klaudija Grīnfelde no Liepājas Katoļu pamatskolas.
Informācijai
2017./18. macību gada teicamnieki:
Laura Bunka, Nikola Anna Pelnēna, Marta Bažejeva, Eduards Spāģis, Olīvija Tija Ķeruže, Maija Ziemele ( Liepājas Valsts 1. ģimnāzija); Dana Gribeļska, Alekss Daniels Šipicins, Ņikita Lileiko, Viktorija Ļubicka ( A.Puškina Liepājas 2. vidusskola); Margarita Anna Zommere, Ieva Šillere (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola; Katrīna Buša, Ilze Baumgarte, Līva Gundega Ermansone ( Raiņa 6. vidusskola); Lučija Dudkina, Igors Astrausks, Alīna Kuprjašova, Leonīds Pšonkins (Liepājas 7. vidusskola); Dana Šēra, Milana Alferčika, Anastasija Mededa, Katrīna Tomaka, Valērija Martinova (Liepājas 8. vidusskola); Izabella Džeriņa, Marta Zūzane (J.Čakstes Liepājas 10. vidusskola); Uļjana Žukova (Liepājas 12. vidusskola); Karīna Krūmiņa, Elīza Anna Smilga, Kristiāna Vinovska ( Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola).

Par sasniegumiem Valsts olimpiādēs tika apbalvoti:
Ņikita Lileiko (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) atzinība- ķīmijas valsts olimpiādē; Arturs Atvars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta- ķīmijas valsts olimpiādē; Igors Astrauskas ( Liepājas 7.vidusskola) 3.vieta ķīmijas valsts olimpiādē; Alekss Daniels Šipicins (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) 3.vieta matemātikas valsts olimpiādē; Dāvids Korjakovskis (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) 3.vieta franču valodas valsts olimpiādē; Kārlis Dāvids Liepnieks- Liepiņš (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 3.vieta angļu valodas valsts olimpiādē; Viktors Noviks ( Liepājas 7.vidusskola) 3.vietua mājturības un tehnoloģiju valsts olimpiādē; Paula Lībeka (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) 2.vieta latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē; Albertina Marija Jansone ( Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta franču valodas valsts olimpiādē; Markuss Rihards Dzintars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija)2.vieta bioloģijas valsts olimpiādē; Klaudija Grīnfelde (Liepājas Katoļu pamatskola) 1.vieta mūzikas valsts olimpiādē un 3. vieta latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē; Eduards Spāģis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 2.vieta fizikas valsts olimpiādē un piedalīšanās Baltijas un Ziemeļvalstu fizikas olimpiādē; Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 1.vieta matemātikas valsts olimpiādē, 1.vietu informātikas valsts olimpiādē un atzinība fizikas valsts olimpiādē.

Par sasniegumiem Latvijas 42. skolēnu zinātniskajā konferencē tika apbalvoti:

Dāniels Makoveckis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 1.vieta cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā ; Ieva Sila (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola)2.vieta cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcijā; Kitija Struka (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola) 2.vieta ekonomikas sekcijā; Roberts Krists Jaunarājs – Janvāris (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 1.pakāpe fizikas sekcijā; Renāte Kautiņa (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta informātikas sekcijā; Vika Viktorija Kreitāle (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) 3.vieta informātikas sekcijā; Ralfs Putenis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 1.vieta inženierzinātņu sekcijā; Roberts Strēlis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) 2.vieta inženierzinātņu sekcijā; Valērija Kronberga (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) 2.vieta ķīmijas sekcijā; Ričards Lūsis (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola)2.vietapsiholoģijas sekcijā.





Gunta Jākobsone
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja
Tālrunis: 29106561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv