Skolēni iepazīst profesiju pasauli

Skolēni iepazīst profesiju pasauli

2017./2018.mācību gads iezīmējas ar ļoti daudziem pasākumiem projekta Nr.8.3.5. “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Projektā iesaistītas 8 izmēģinājumskolas un 5 projektā neiesaistītās skolas.
Liepājas pilsēta šajā projektā darbojas jau vairāk kā gadu un šajā laikā skolēniem tiek piedāvāti dažādi pasākumi – ekskursijas uz uzņēmumiem, tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, konkursi, nometnes un cita veida pasākumi.
Šajā mācību gadā katrs mēnesis bija veltīts kādai profesiju nozarei – oktobris-metālapstrādei; novembris- jūrniecībai un militārai jomai; janvāris-uzņēmējdarbībai; marts-mūzikai; aprīlis- mākslai. Profesiju dienu ietvaros notika ekskursijas uz doto nozaru uzņēmumiem, meistardarbnīcas profesionāļu vadībā.
Mācību gada laikā ar lielu interesi dažāda vecuma skolēni piedalījās meistardarbnīcās “Es būšu…..” – ES BŪŠU MĀKSLINIEKS DEKORATORS; ES BŪŠU MAIZNIEKS; ES BŪŠU PAVĀRS; ES BŪŠU SAVAS MĀJAS/SĒTAS SAIMNIEKS; ES BŪŠU JŪRNIEKS; ES BŪŠU TEKSTILDIZAINERIS; ES BŪŠU PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS; ES BŪŠU VĒSTURNIEKS/VĒSTURES PĒTNIEKS.
15.februārī Latviešu biedrības namā notika augstāko un profesionālo izglītības iestāžu izstāde “Kur mācīties tālāk?”, kurā piedalījās vairāk kā 1100 skolēnu.
Ar lielu interesi no skolēnu puses pagāja pasākums-raidījums “Radio dzīve-žurnālistu darbnīca”. Katru mēnesi otrajā pusgadā skolēni iepazinās ar radio studiju RIETUMU RADIO; veidoja KARJERAS ZIŅAS par saviem skolas KARJERAS PASĀKUMIEM un mēneša pēdējā trešdienā 2 jaunieši vadīja radio raidījumu tiešajā ēterā, lasot KARJERAS ZIŅAS un intervējot kādu no profesijas pārstāvjiem.
Mācību gads noslēdzās ar PROFESIJU TUSIŅU 1.-4.klašu skolēniem, kur skolēni tikās ar policijas darbiniekiem, ugunsdzēsējiem, mediķiem, mūziķiem, cirka māksliniekiem, tautas amata meistariem, frizieriem, tērpu māksliniekiem, mehatroniķiem.
Savukārt 5.-12.klašu skolēniem pasākumā “Mans ceļš no sākuma līdz uzvarām” bija iespēja ieklausīties Janas Duļevskas un Valtera Krauzes pieredzes un karjeras veiksmes stāstā.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv