Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā notiks simulācijas spēle "Kolonija"

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā notiks simulācijas spēle

Mēneša beigās, 29.un 30.aprīlī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā jau otro reizi notiks simulācijas spēle „Kolonija”, kuru organizē divi šīs skolas 12.klases skolnieki – Jurģis Krugļikovs un Kalvis Kalniņš.

"Kolonija" ir simulācijas spēle ar izpratni par uzņēmējdarbību, ekonomiku un valsts vadīšanu veicinošiem elementiem. Autori spēlē cenšas imitēt ikdienas dzīvi – tās pamatā ir gan Latvijas valsts likumdošana, gan šobrīd valstī pieņemtās nodokļu likmes. Pat skaitļi, kas parādās spēlē, ir ņemti „iz dzīves”.

Kā apgalvo autori, spēles pamatkoncepcija ir visai vienkārša - ir zeme, uz kuras atrodas pļavas, meži un pilsētas teritorija. Spēlētājiem tā ir jāapgūst, jāveido uzņēmumi, kā arī sava ekonomika (balstīta uz brīvā tirgus ekonomikas pamatiem) un piecu gadu laikā jāgūst pēc iespējas lielāka peļņa. "Kolonijā" ir pašvaldība un trīs lielas ražošanas nozares, kurās darboties: mežsaimniecība, pārtikas ražošana un tūrisms. Gluži kā realitātē arī šajā simulācijas spēlē neviens par brīvu neko nedod un, lai gūtu peļņu, ir nopietni jāstrādā. Ir jārūpējas gan par to, lai veidotos uzņēmumi, gan jāpaēdina strādnieki, kuri gādā par ēku celšanu un citiem darbiem Kolonijā. Tāpat jānodrošina nepieciešamais viesnīcu skaits, apskates vietas un pārtika tūristiem, lai tie pēc gada ierastos atkal. Pastāv iespēja visus resursus gan importēt, gan eksportēt. Kolonijā ir gan jāiepērk izejmateriāli, gan jāpārdod prece, kā arī jāslēdz līgumi un jādomā vismaz gājienu uz priekšu.

Plānots, ka spēlē piedalīsies aptuveni 40 cilvēki, kurus savu dalību spēlē organizatori aicina pieteikt elektroniski: http://ej.uz/kolonija3. Dalības maksa vienam cilvēkam ir Ls 4.00. Spēles sākums 29.aprīlī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā paredzēts plkst. 10:00. Diena iesāksies ar noteikumu izklāstu, kam sekos pati spēle, kura ir sadalīta četros pusotru stundu ilgos „gados”. Starp tiem būs pauzes, kurās spēle tiks apstādināta, bet dalībniekiem būs laiks padomāt un kopīgi pārrunāt veiksmes, kļūdas nākošajā spēlē nepieciešamos uzlabojumus.

Organizatori atgādina: lai uzvarētu vajag vien motivāciju spēlēt un nepadoties grūtā situācijā. Arī dzīvē labākie uzņēmumi dzimst krīzes laikā. Nāc, izmēģini savus spēkus uzņēmējdarbībā, un iegūsti vērtīgas balvas!

Papildus informācija:
Kalvis Kalniņš
+371 22118827
kalvis.kalninsh@gmail.com

Kolonija_Reklama_2930apr

IMG_3398

IMG_3615


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv