Mācības uzsāk Jauno komersantu skola

Mācības uzsāk Jauno komersantu skola

Šonedēļ jau otro mācību gadu pēc kārtas darbu uzsāka Jauno komersantu skola, kuru organizē DALP 5. vidusskola sadarbībā ar Biznesa augstskolu “ Turība”. Pirmajā nodarbībā piedalījās arī Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, kurš iepazīstināja skolēnus ar pilsētas attīstības projektiem, brīvajām nišām uzņēmējdarbībā, kur pilsēta sagaida arī jaunas biznesa idejas.

Jauno komersantu skolā šogad pieteikušies vairāk nekā 30 vidusskolēni no dažādām pilsētas skolām.  Reizi mēnesī skolēni Biznesa augstskolas “ Turība” pasniedzēju vadībā apgūs biznesa plānu rakstīšanas principus, dosies ekskursijās uz pilsētas uzņēmumiem, bet mācību gada noslēgumā aizstāvēs gada laikā izstrādāto biznesa plānu. Jau pērn skolēni pierādīja, ka viņiem ir dzīvotspējīgas biznesa idejas gan lielāku, gan mazāku uzņēmumu darbībai. Pagājušajā mācību gadā mācības Jauno komersantu skolā pabeidza 60 skolēni.
 
„Mācības jauno komersantu skolā jauniešiem dod iespēju padziļinātāk un praktiskāk saprast uzņēmējdarbības vidi gan vietējā, gan pasaules mērogā. Tā ir lieliska iespēja īstenot kādu ideju, izstrādājot biznesa plānu, kas nākotnē var būt kā pamats uzņēmējdarbības uzsākšanai. Ir jādod jauniešiem stimuls īstenot savus sapņus un ieceres,” uzskata domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Ansiņš atbildēja uz skolēnu un skolotāju  jautājumiem par pilsētas aktualitātēm.

Gunārs Ansiņš arī piedāvāja kādam no topošajiem komersantiem viņa vietā piedalīties prestižajā Lattelecom 7. Starptautiskajā konferencē „ Ko dāvināt Latvijai simtgadē” Dailes teātri 18. oktobrī, kurā piedalīsies bijušais Londonas mērs Kens Livingstons, izglītības reformu speciālists Ričards Gervers un citi pasaulē zināmi eksperti. Tā kā skolēnu interese bija liela, tika izlozēts viens dalībnieks – konferencē piedalīsies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 12.b klases skolniece Elīza Dubovika.

Jaunos, topošos komersantus sveica arī Izglītības pārvaldes pedagoģijas nodaļas vadītāja Alda Ķestere, DALP 5. vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Valda More, skolotāja Juta Birzniece, novēlot skolēniem tikpat kuplā skaitā sagaidīt arī komersantu skolas izlaidumu.
 
Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv
 


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv