Liepājas Raiņa 6. vidusskolā aktīvi ievieš inovācijas

Liepājas Raiņa 6. vidusskolā aktīvi ievieš inovācijas

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas pedagogi Laura Katkeviča, Roberts Rožkalns un Baiba Kačanova 26. septembrī saņēmuši Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstu konkursā "Eiropas atzinības zīme valodu apguvē" par radošās angļu valodas programmas izveidi.

Tā ir inovatīva programma, kurā angļu valodas mācīšana notiek, izmantojot multimediju mākslu (video veidošana, stop motion, mājas lapas izveide), tādā veidā realizējot mācīšanās un mācīšanas viengabalainības principu. Programmas ietvaros tiek realizēta arī saikne starp dažādiem mācību priekšmetiem - angļu valodā notiek fizikas, matemātikas, mājturības, vizuālās mākslas, bioloģijas, vēstures un ģeogrāfijas stundas. Šobrīd programma tiek realizēta pēc pedagogu iniacitīvas un ar skolai pieejamiem resursiem.

Kā informē Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, inovatīvas metodes un modernās tehnoloģijas Raiņa 6.vidusskolā tiek iekļautas arī citās mācību programmās. Ķīmijā un fizikā tiek izmantoti DMZ materiāli, portālu uzdevumi.lv  un skolotājs.lv piedāvātie resursi.

Matemātikas skolotāja Edīte Pagraba veido mājasdarbu, klasesdarbu un kontroldarbu uzdevumus elektroniskā formā un ieguvusi balvu "E-lāde" konkursā par elektroniski izstrādātiem materiāliem. Latviešu valodā un literatūrā tiek izmantota Moodle vide.

Raiņa 6.vidusskola ir pirmā skola Liepājā, kurā mācību stundas tiek organizētas izmantojot  bloku – moduļu principu, stāsta Kārlis Strautiņš. Kā uzskata skolas direktors, šis princips palīdz atslogot bērniem dienu, jo vienas dienas ietvaros vairs nav 8 vai 9 dažādi mācību priekšmeti, bet tikai 4 līdz 6 priekšmeti, kas tiek apgūti pāra stundās. Rezultātā bērniem ir vieglākas skolas somas un mazāk mājas darbu uz nākošo dienu.

Inovācijas un pārmaiņas Raiņa 6.vidusskola apvieno ar tradicionālām vērtībām gan mācību priekšmetu apguvē, gan savstarpējās attiecībās, kurās prioritāte ir bērniem draudzīga vide.

Gunta Jākobsone

sabiedrisko attiecību speciāliste,

mob.t.29106561

guntaj@dome.liepaja.lv

www.lip.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv