Raibā nedēļa Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā

Raibā nedēļa Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 74.dzimšanas dienas nedēļa bija bagāta ar aktivitātēm un notikumiem.  

2.oktobrī skola svinēja savu 74. dzimšanas dienu – katra sākumskolas un pamatskolas klase veidoja apsveikumu plakāta formā, vienlaikus reklamējot savu skolu. Ar plakātiem un instalācijām varēja iepazīties arī pamatskolas skolēnu vecāki ,kuri apmeklēja vecāku sapulci. Savukārt vidusskolēni veidoja video apsveikumus, kurus visi kopā noskatījās un sveica ar ovācijām, šos videorullīšus var noskatīties  arī skolas mājas lapā. Šajā dienā skolu apmeklēja un piedalījās stundās  Liepājas Domes deputāti – skolas absolventi – Irēna Opšteine un Ivars Ķervis.

No Diseldorfas (Vācija) atgriezās Comenius projekta „Esi gatavs nākotnei” dalībnieki – divas skolotājas un seši 11.-12.klašu skolēni, kuri kopā ar Itālijas, Spānijas, Vācijas un Turcijas vienaudžiem diskutēja par mūsdienu jauniešu dzīves pozitīvajām un negatīvajām tendencēm, kā arī meklēja risinājumus, kā pārvarēt dažādas problēmas. Par mājas darbu - populāras dziesmas interpretāciju - un plakātu mūsu komanda ieguva 1.vietu. Diseldorfas Gētes ģimnāzijas direktore lūdza, lai emocionālo priekšnesumu nofilmē un atsūta kā izcilas prezentācijas paraugu. Nākamā projekta dalībnieku tikšanās būs martā Spānijā.

No Marientāles (Vācija) atgriezās skolas komanda – viena skolotāja un seši skolēni, kuri piedalījās 16. Starptautiskajā Interkulturālajā seminārā ar politikas ievirzi, šī gada tēma – „Cilvēktiesības”. Skolēni prezentēja savu valsti, skolu, veidoja filmu. Mūsu skola ir vienīgā Eiropā, kura ir piedalījusies šajā projektā visus 16 gadus.

5.oktobrī skolā tika svinēta Skolotāju diena un Darba svētki 14 skolotājām. No rīta skolotājus sagaidīja skolēni ar ziediem, vēlējumu koks un kliņģeris. Kopā ar skolēniem skolotāji klausījās brīnišķīgu Liepājas simfoniskā orķestra koncertu, bet pēcpusdienā sveica kolēģus apaļās darba jubilejās.

Aizvadītās nedēļas nogalē viena skolotāja un četri skolēni devās uz Vāciju, lai piedalītos vēstures projekta „Atcerēties nākotni” ikgadējā pasākumā, kura tēma šogad  ir „Tie, kas atgriezušies” – par represēto likteņiem.

Dalību dažādos projektos skolēniem atvieglo tas, ka skolā var apgūt vācu, angļu, krievu, spāņu, franču valodu, bet latīņu valoda noder topošajiem mediķiem, filologiem, kā arī vienkārši interesentiem.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv