Liepājas bērnu un jaunatnes centra komanda pārsteidz Grieķiju

Liepājas bērnu un jaunatnes centra komanda pārsteidz Grieķiju

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pārstāvji – Jauniešu kluba skolotāja Agnese Jansone , projekta pulciņu dalībnieces Katrīna Auziņa, Viktorija Mikute, vokāli instrumentalā ansambķa “ Overburn” dalībnieks Reinis Jākabsons kopā ar BJC direktori Ingu Auziņu no 6. līdz 19. Septembrim pavadīja Grieķijā, kur piedalījās mākslas projektā “ Beautiful techniques of art for smiles of children” programmas “ Jaunatne darbībā” ietvaros ( Līgums Nr. GR-11-?3-2012-R1 & 1.1/R1/2012/10).

Projekta laikā dalībnieki iepazinās ar dažādām mākslas tehnikām, apciemoja bērnu namus, bērnu slimnīcas un veidoja mākslas darbus, ko dāvināja vietējam bērnu namam. Projektā piedalījās  kopā 25 dalībnieki no Latvijas, Polijas, Grieķijas, Turcijas un Spānijas.Kā pēc atgriešanās no Grieķijas pastāstīja projekta dalībnieki, ir iegūta laba pieredze, bagātīgi piedzīvojumi un jauni draugi. 

Tieši liepājnieku darinātie mākslas darbi – “ Papjē- Mašē” tehnikā ( ar avīzēm aplīmēti baloni)  telpisks zelta putns ar izplestiem spērniem un sudraba  maskas bijuši vieni no iespaidīgākajiem. Tie uzdāvināti vietējam Bērnu aprūpes namam un slimnīcas bērnu nodaļai.  

Liepājnieki uzvarējuši arī šī projekta   logo izveidē – tieši mūsējo ideja  plauksta ar pieciem pirkstiem, kur katrs pirksts apzīmēja vienu dalības valsti, tika atzīts par labāko un pēc pasākuma nodrukāts uz T krekliņiem, kurus tuvakajā laikā saņems visi pasākuma dalībnieki.

Projekta dalībnieki bija pulcējušies Grieķijas senā kalnu ciematiņā Kouikli ar 100 vietējiem iedzīvotājiem, kurš atrodas 400 km no Atēnām un kur Latvijas rudenī vēl varēja izbaudīt +36 grādu karstumu. Tās bijušas divas piedzīvojumiem un interesantiem pasākumiem piepildītas nedēļas. Katrai dienai bijis savs plāns, jaunieši nemitīgi bijuši darbībā. Laiks miegam atlicis pavisam maz – tikai ap 4 no rīta, atceras liepājnieki. Pabūts arī kalnos un vietējā brīvdabas muzejā, kurš izveidots kā milzīgs amfiteātris un kur glabājas unikālas pasaules vēstures vērtības.

Visi projekta dalībnieki bijuši lieliski jaunieši dažādos vecumos – no 17 līdz 30 gadiem, bet vecuma atšķirība un valodas barjera nav bijusi jūtama. Paši grieķi esot ļoti relaksēti, nekur nesteidzas, trīs stundas dienā bauda kafiju. Bet latviešiem kā lielākais gardums atmiņā palikuši grieķu salāti un ceptā aitas gaļa.

Reinis Jākobsons, kurš sadraudzējies ar kādu poļu jaunieti, kurš arī ir mūziķis, jau plāno, kā aizbraukt ar savu ansambli uz Poliju. Savukārt no Spānijas bijis viens 18 gadus vecs jaunietis , kuram patīk krievu mūzika un kurš ļoti labi atkārtojis latviešu vārdus, neko no tā visa nesaprotot.Tad nu gadījušies arī visādi kuriozi.  

Viktorija Mikute ir iedvesmas pilna veidot jaunu sadarbības projektu ar Turciju. Viņa aicina arī citus jauniešu nākt uz Liepājas Bērnu jaunatnes centra projektu pulciņu, lai pārliecinātos, ka viss ir iespējams, projektu veidošana paver ceļu uz visu plašo pasauli, tie ir jauni kontakti un interesanti piedzīvojumi.

 “Esmu patiesi lepna, ka mums ir tik izcili jaunieši, liepājnieku komanda bija visatraktīvākā un precīzākā, vienmēr pirmie uz visām nodarbībām” , ar prieku atzīst Liepājas BJC direktore Inga Auziņa. Liepājas komanda arī lieliski prezentējusi Latviju ar diska “Welcome to Latvia” palīdzību.  

 Projekts “Beautiful techniques of art for smiles of children” tiek īstenots ar programmas “ Jaunatne darbībā”  līdzfinansējumu. 

Gunta Jākobsone,

sabiedrisko attiecību speciāliste,

mob.t.29106561

guntaj@dome.liepaja.lv

www.lip.lv


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv