Svinīgi atklāj modernizēto bērnudārzu „Pienenīte”

Svinīgi atklāj modernizēto bērnudārzu „Pienenīte”

Otrdien, 6. janvārī svinīgi atklāja modernizēto pirmsskolas izglītības iestādi (PII) „Pienenīte”, kura kļuvusi par vienu no pievilcīgākajām bērnudārza ēkām pilsētā un ir jauns, skaists akcents Karostas panorāmā. Bērnudārzā ir vietas 156 mazuļiem. Jaunās ēkas atklāšanas lenti kopā ar bērnudārza vadītāju Zani Gāliņu pārgrieza Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

Īstenojot ES līdzfinansēto projektu par gandrīz diviem miljoniem eiro, bērnudārzs trīs kādreizējo būvju vietā ieguvis pilnīgi jaunu ēku, kas ar stiklotu gaiteni savienota ar vēsturisko veco apbūvi. Iestādes vizuālais izskats kardināli mainījies, telpas ir moderni un gaumīgi aprīkotas, mazuļiem ir patīkama, silta un mājīga vide.
Kā atzina Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, atjaunotais bērnudārzs ir viens no skaistākajiem objektiem, kas pēdējā laikā uzbūvēts pilsētā, reizē saglabājot arī vēsturisko mantojumu. “Priecē, ka arī dzimstība Liepājā pagājušajā gadā pieaugusi, tāpēc 96 jaunas vietas bērnudārzā būs vajadzīgas”, teica U. Sesks, novēlot bērniem būt priecīgiem un smaidīgiem un viņu vecākiem apmierinātiem.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis uzsvēra, ka pašvaldības lēmums atjaunot šo bērnudārzu bijis pareizs un tālredzīgs, jo bērni ir Liepājas nākotne. Vitkovskis pateicās visiem, kuri ieguldījuši savu darbu un enerģiju, lai šis sapnis tik īsā laikā kļūtu par īstenību.

Modernizētajā bērnudārzā “Pienenīte” darbojas divas jaunas grupiņas mazuļiem no 1,5 līdz 3 gadiem un piecas grupas bērniem no 3-7 gadiem. Tagad Karostas un tuvējo mikrorajonu mazuļiem šeit ir pavisam 156 vietas, kas ir par 96 vietām vairāk nekā pirms rekonstrukcijas uzsākšanas. Izveidotas arī deviņas jaunas darba vietas.
Renovāciju desmit mēnešu laikā veica SIA firma “UPTK”. Projektēšanu un autoruzraudzību veica SIA „Būvprojektu Vadība” no Rīgas.Par projekta būvuzraudzību atbildēja SIA „Komunālā pārvalde”, projekta vadību veica Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Projekta „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” (vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067) rezultātā abas ēkas ir nosiltinātas un renovētas, tajās ierīkotas jaunas iekšējās komunikācijas - ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Uzbūvēts arī jauns žogs, renovēta saimniecības ēka, atjaunotas lapenes, izveidoti un nobruģēti celiņi.
PII "Pienenīte" ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.

SIA „Green Design” ir piegādājis skaistas, krāsainas mēbeles grupiņām. SIA „Prāna Ko” – jaunu gultas veļu un traukus, SIA „Akute”- digitālās klavieres, SIA „Elektronikas tirdzniecības un apkopes centrs”- datortehniku un projektoru. Domājot par bērnu drošību, uzstādīta moderna ugunsdrošības balss apziņošanas sistēma. PII “Pienenīte” ir otrais bērnudārzs Liepājā, kur katrā grupiņā ir arī trauku mazgājamā mašīna, kas atvieglo darbu auklītēm.
Mājīgo telpu dizainu izstrādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas šī gada absolvente Beatrise Dzērve.
PII „Pienenīte” pirms rekonstrukcijas bija izvietota trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā. Ēkas celtas pirms 63 gadiem, tajās bija izvietotas karaspēka daļas noliktavas.

Projekta kopējās izmaksas ir EUR 1 833 306, 50, tai skaitā ERAF finansējums un valsts budžeta dotācija EUR 1 197 288.

Bērnudārza atklāšanas pasākuma dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu priecēja Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā.

Foto galeriju skatīt: http://www.liepaja.lv/page/82&action=pictures&gallery=913
Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv


Kas pašlaik notiek „Pienenītē”?

Kas pašlaik notiek „Pienenītē”?

PII „Pienenīte” ir nodota ekspluatācijā 3.novembrī un pašlaik notiek telpu uzkopšana un iekārtošana. Vadītāja Zane Gāliņa uzsākusi jaunu darbinieku pieņemšanu. Ir plānotas 9 jaunas darba vietas- audzinātājām, auklītēm, sētniekam, metodiķim. SIA „Māras Lācis”, kuram ir līgums par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu arī plāno pieņemt jaunus darbiniekus, kuri strādās modernajā virtuvē. Kā teica uzņēmuma vadītāja Māra Lāce- virtuve ir brīnišķīga, tāda, tik moderna virtuves iekārta mums nav nekur. Vēl nav izgatavotas un uzstādītas žalūzijas . Darbus pēc līguma veic SIA „OSVAL un Ko”. Viņiem darbi jāpabeidz līdz 20.decembrim.

Bērnu grupiņu, kas uz rekonstrukcijas laiku bija izvietota Liepājas 3.pamatskolā, tiks pārcelta uz jaunajām telpām jau 1.decembrī. Arī pārējās grupās notiek pakāpeniska bērnu komplektācija. Atpakaļ tiek aicināti tie bērni, kuri uz laiku apmeklēja citas pirmsskolas izglītības iestādes Liepājā un tiek uzņemti jauni bērniņi, kuri bija reģistrēti rindā. Aktivitāti izrāda bērnu vecāki - paši zvana un piesakās, ka viņi grib atgriezties „savā bērnudārzā”. PII „Pienenīte” oficiālā atklāšana tiek plānota jaunajā 2015.gadā.

Projekta vadītāja Ilze Cēbere


Nodod ekspluatācijā bērnudārzu „Pienenīte”

Nodod ekspluatācijā bērnudārzu „Pienenīte”

Pirmdien, 3. novembrī Liepājas pilsētas būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā ar ES ERAF līdzfinansējumu renovēto pirmsskolas izglītības iestādi „Pienenīte” Karostā. SIA firma „UPTK” nodeva Liepājai un mazajiem liepājniekiem tik svarīgo objektu gandrīz mēnesi pirms plānotā būvniecības termiņa beigām – 30.novembra. Jau šī mēneša beigās plānots uzsākt bērnu uzņemšanu.

Iestādes personāls pakāpeniski uzsāka darbu jau no 20.oktobra. Pašlaik notiek iestādes telpu tīrīšana un iekārtošana. SIA „Green Design” ir piegādājis skaistas, krāsainas mēbelītes grupiņām. SIA „Prāna Ko” – jaunu gultas veļu un traukus, SIA „Akute”- digitālās klavieres, SIA „Elektronikas tirdzniecības un apkopes centrs”- datortehniku un projektoru. Telpu dizainu izstrādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas šī gada absolvente - Beatrise Dzērve.

Līdz renovācijas pabeigšanai bērnudārza „Pienenīte” audzēkņi tika izvietoti Liepājas 3.pamatskolā un citās Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs, bet tagad viņiem tiek dota iespēja atgriezties vienā no modernākajām pirmsskolas izglītības iestādēm Liepājā.

Iestādē darbosies divas grupiņas bērniem no 1,5- 3 gadiem un būs piecas grupas bērniem no 3-7 gadiem- pavisam 156 vietas, kas ir par 96 vietām vairāk nekā pirms rekonstrukcijas uzsākšanas. Izveidotas arī deviņas jaunas darba vietas.

Projektēšanu un autoruzraudzību veica SIA „Būvprojektu Vadība” no Rīgas.
Par projekta būvuzraudzību atbildēja SIA „Komunālā pārvalde”, projekta vadību veica Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Projekta „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” (vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067) rezultātā tika uzbūvēta jauna ēka ar 120 vietām, pārejas galerija, siltināta un renovēta esošā ēka. Abām bērnudārza ēkām ierīkotas jaunas iekšējās komunikācijas - ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Uzbūvēts arī jauns žogs, renovēta saimniecības ēka, atjaunotas lapenes, izveidoti un nobruģēti celiņi.

Jaunajā sporta laukumā ir ieklāts mīkstais gumijas segums. PII "Pienenīte" ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.

PII „Pienenīte” pirms rekonstrukcijas bija izvietota trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā. Ēkas celtas pirms 63 gadiem, pirms bērnudārza šeit bija karaspēka daļas noliktavas.
Projekta kopējās izmaksas ir EUR 1 662 638, tai skaitā ERAF finansējums un valsts budžeta dotācija EUR 1 197 288.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv

 

 

 

 

 


Bērnudārza „Pienenīte” rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

Bērnudārza „Pienenīte” rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

Rekonstrukcijas darbi bērnudārzā “Pienenīte” pamazām tuvojas noslēgumam – to plānots nodot ekspluatācijā līdz 30. novembrim. Paveikti lielākā daļa āra darbu, celtnieki kopā ar dizaineriem turpina iekštelpu labiekārtošanu.
Bērnudārzs jau šobrīd ieguvis pavisam jaunu izskatu, veidojoties par dizaina ziņā atšķirīgu pirmsskolas izglītības iestādi pilsētā. Tikko pabeigts bērnudārza jaunais korpuss, kura sienas un arī apkārtējo vidi vizuāli papildina oriģināli veidoti koku attēli.


Jaunās ēkas noformējumu veikusi SIA „Būvprojektu Vadība” arhitekte Ingūna Stepānova. Vecajai ēkai ir nomazgāta vecā krāsa un atjaunota ēkas fasāde.
Abām bērnudārza ēkām uzlikti jumti, ielikti logi un ārdurvis, izbūvētas iekšējās komunikācijas - ūdensvads, kanalizācija, elektrība, apkures un ventilācijas sistēmas. Pabeigta arī stiklotā pārejas galerija no vecās ēkas uz jauno.
Šobrīd celtnieki turpina iekšdarbus - sienu apmetuma, griestu konstrukciju veidošanu, izbūvē iekšējās un ārējās kāpnes, flīzē grīdas un sienas. Iekštelpu dizains top sadarbībā ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas šī gada absolventi Beatrisi Dzērvi, kura veidojusi iekštelpu dizainu arī Liepājas bērnu mākslas skolai.
Notiek arī teritorijas labiekārtošana - uzbūvēts jauns žogs , renovēta saimniecības ēka un atjaunotas lapenes, notiek celiņu izveidošana un bruģēšana. Jaunajā sporta laukumā tiek ieklāts mīkstais gumijas segums. PII "Pienenīte" ir trešais bērnudārzs Liepājā, kur tiks izbūvēts sporta laukums ar mīksto gumijas segumu, kas nozīmē papildus drošību bērnudārza mazuļiem.
Projekta „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” (vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067) rezultātā tiks uzbūvēta jauna ēka ar 120 vietām, pārejas galerija, siltināta un renovēta esošā ēka. Šajā pirmsskolas iestādē pirmo reizi būs grupiņa arī pusotru gadu veciem bērniem ar jaunām telpām un atbilstošu vidi. Bērnudārzā būs pavisam 156 vietas, kas ir par 96 vietām vairāk nekā pirms tā rekonstrukcijas uzsākšanas. Plānots izveidot arī deviņas jaunas darba vietas.
Celtniecību un vecās ēkas renovāciju veic firma „UPTK”.
PII „Pienenīte” bija izvietota trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā. Ēkas celtas pirms 63 gadiem, pirms bērnudārza šeit bija karaspēka daļas noliktavas.
Projekta kopējās izmaksas ir EUR 1 662 638, tai skaitā ERAF finansējums un valsts budžeta dotācija EUR 1 197 288.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
mob.t.29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
www.lip.lv


Rekonstrukcija


Spāru svētki bērnudārzā "Pienenīte"

Spāru svētki bērnudārzā

Otrdien, 13. maijā tika atzīmēti Spāru svētki bērnudārza “Pienenīte” jaunajam divstāvu korpusam Karostā. Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova ieradās ar cienastu pie celtniekiem, lai apskatītu paveikto un pateiktos visiem, kas pielikuši roku ēkas tapšanā - celtniekiem, projektētājiem, tehniskajiem uzraugiem.


Projekta „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana” (vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067) ietvaros nepilnu trīs mēnešu laikā uzbūvēts jaunais divstāvu korpuss ar 120 vietām un veikta telpu pārplānošana esošajā ēkā. Pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” būvniecības darbi aktīvi turpinās, lai jau 2014. gada beigās bērnus varētu uzņemt plašajās un atjaunotajās bērnudārza telpās. Celtniecību un vecās ēkas renovāciju veic firma „UPTK”.
Pašliek tiek veikta elektrības, ūdens un kanalizācijas tīklu izbūve un notiek esošās ēkas ārsienu attīrīšana no vecās krāsas un apmetuma.
Tuvākajā laikā abās ēkās uzsāks telpu aprīkošana, liks grīdas, veiks telpu krāsošanu, flīzēšanu, ierīkos santehniku un uzsāks arī bērnudārza spēļu laukuma labiekārtošanu.


PII „Pienenīte” teritorijā notiek aktīvi būvdarbi!

28.janvārī, projektā „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras uzlabošana”, vienošanās Nr. 3DP/3.1.3.4.0/13/IPIA/VRAA/014/067 ir notikusi pirmā būvsapulce. SIA firma „UPTK”, kuri jau no 15.janvāra aktīvi ķērušies pie ēku rekonstrukcijas jau ir demontējuši abas nojaukšanai paredzētās ēkas un uzsākuši zemes rakšanas darbus būvbedres sagatavošanai. Projektā kā būvuzraugi strādās SIA „Komunālā pārvalde” un par autoruzraudzību atbildēs SIA „Būvprojektu Vadība” speciālisti no Rīgas. Projektu plānots īstenot līdz 2014. gada beigām. Ja laika apstākļi ļaus, tad būvnieki plāno, ka PII Pienenīte jaunās ēkas pamatos vēstījumu nākamajām paaudzēm varēs ievietot jau marta sākumā. Projekta rezultātā tiks uzbūvēta jauna ēka ar pārejas galeriju un siltināta un renovēta ēsošā ēka. Tiks izveidotas 2 jaunas grupas bērniem no 1,5- 3 gadiem un atsāks darboties jau esošās 5 grupas bērniem no 3-7 gadiem. Projekta rezultātā plānots izveidot 9 jaunas darba vietas.


Atvērts publiskais iepirkums!

2013. gada 25.septembrī Liepājas Domes Iepirkumu komisijas sēdē tika atvērts iepirkums atklātajam konkursam - Par tiesībām veikt būvdarbus projektā “Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" infrastruktūras attīstība” (LPP 2013/69/ERAF). Konkursā savus piedāvājumus ir iesnieguši 4 pretendenti. Notiek iesniegto piedāvājumu vērtēšana. Komisija ir apņēmusies pēc iespējas ātrāk veikt pretendentu izvērtējumu, lai nodrošinātu projekta īstenošanu. 
Vēl šajā gadā ir plānots uzsākt PII „Pienenīte” rekonstrukciju, nojaucot 2 ēkas un pagrabu un, ja ļaus laika apstākļi, ielikt pamatus jaunbūvējamajam korpusam ar 120 vietām. Projektu ir plānots pabeigt 2014. gada 30.oktobrī. Projekta kopējās izmaksas LVL 1 428 872, tai skaitā ERAF līdzfinansējums un Valsts budžeta dotācija LVL 839 095,79.


"Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" infrastruktūras attīstība"

Liepājas pilsētas pašvaldība 2013.gada 30.jūlijā ir izsludinājusi iepirkumu projektā „Par tiesībām veikt būvdarbus projektā „Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” infrastruktūras attīstība” (LPP2013/69/ERAF), Vienošanās Nr. 3DP/3.1.4.3.0/13/IPIA/VRAA/014. 25.septembrī notika iesniegto piedāvājumu atvēršana. Konkursā savus piedāvājumus iesniedza četri pretendenti:
1. AS”UPB”;
2. SIA firma „UPTK”;
3. Līgumsabiedrība SIA „BaltLine Globe” un SIA „Jēkabpils PMK”;
4. Personu apvienība SIA „Liepājas celtniecības sabiedrība BŪVNIEKS” un SIA „VEGA 1”.


Seko mums

Iesakām

moodle.liepaja.edu.lv

registrs.liepaja.edu.lv

lip.lv/pieteikties

soma.lv

liepaja.lv izm.gov.lv visc.gov.lv visc.gov.lv